O nas

Akademia Piłkarska "Chemik" powstała w 2016 roku na bazie grup dziecięco-młodzieżowych Towarzystwa Sportowego "Chemik" Kędzierzyn-Koźle. Było to możliwe dzięki porozumieniu z największą lokalną spółką- Grupą Azoty ZAK S.A., która podjęła decyzję o wsparciu projektu Akademii i objęciu jej patronatem.

Od tamtej pory Zarząd oraz Kadra trenerska sukcesywnie dążą do podniesienia jakości szkolenia piłkarskiego w Akademii. Współpraca z Akademią Piłkarską KGHM Zagłębie Lubin i wdrożenie zasad szkolenia opartych na wytycznych PZPN i Narodowym Modelu Gry, to tylko niewielki wycinek działań podejmowanych przez Akademię.

 

Obecnie w szeregach Akademii, w 11 grupach szkoleniowych, swoje umiejętności podnosi ponad 200 zawodników. Zajęcia regularnie odbywają się na obiektach miejscowego MOSiRu, a w sezonie zimowym również w halach sportowych miejsowych szkół.

Młodzi zawodnicy uczą się zasad fair-play, a także celebrowania zwycięstw oraz przyjmowania porażek, co z pewnością
procentować będzie w przyszłości . Regularne zajęcia uczą ich również obowiązkowości, zdyscyplinowania oraz punktualności. Wszystko to sprawia, że zajęcia sportowe stają się nie tylko alternatywą dla cyber-rozrywki, ale przede
wszystkim znakomitym narzędziem w prawidłowym rozwoju psychomotoryczny.

 

"CZERPIEMY Z TRADYCJI, STAWIAMY NA PRZYSZŁOŚĆ..."

 Trenerzy
Witosław
Iwanejko

Daniel
Krzyszczak

Michał
Gniatkowski

Szymon
Jaremko

Mateusz
Sadyk

Michał
Siekierski